Porady dla Kandydatów

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?
Jak napisać dobre CV (Curriculum Vitae)?
Jak napisać dobry list motywacyjny?

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Świetnie! Pamiętaj, aby przygotować się wcześniej do takiej rozmowy, zdobyć nieco informacji i z optymizmem ruszyć na spotkanie. Przede wszystkim w trakcie spotkania bądź sobą - niemniej poniżej prezentujemy kilka informacji, które mogą przydać się przed rozmową kwalifikacyjną:

Postaraj się przed rozmową przygotować odpowiedzi na standardowe pytania, jakie mogą paść podczas spotkania. Oczywiście pytania będą uzależnione od typu stanowiska, na które aplikujesz i charakteru przyszłej pracy, niemniej na pewno możesz spodziewać się pytań dotyczących Twoich osiągnięć zawodowych, predyspozycji oraz motywacji do pracy. Dobrym sposobem może być przećwiczenie odpowiedzi zanim pójdziesz na rozmowę.
Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Przemyśl i przećwicz odpowiedzi, jakie chciałbyś udzielić przyszłemu pracodawcy. Pamiętaj, że w dużej mierze od Ciebie zależy sukces i powodzenie tej rozmowy, więc: przygotuj się, przećwicz i zaprezentuj się w sposób profesjonalny!

Najczęściej Zadawane Pytania (Frequently Asked Questions)

Jak napisać dobre CV (Curriculum Vitae)?

CV ma być jak magnes - ma przyciągać. Ma sprawić, że przyszłemu pracodawcy Twoja osoba wyda się interesująca i warta uwagi na tyle, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Dobre CV powinno zawierać trzy kluczowe obszary, takie jak: Kto? Co? Kiedy?

Kto?
Twój przyszły pracodawca musi wiedzieć, kim jesteś. To niewiarygodne, jak duża ilość CV jest odrzucana w procesie selekcji, ponieważ nie zawierają tak podstawowych informacji, jak: imię i nazwisko, adres, numer telefonu czy inne dane kontaktowe, bez których nie można nawiązać kontaktu z Kandydatem. Zatem: dane osobowe.

Co?
Co Ty, Kandydacie, możesz zaoferować swojemu przyszłemu pracodawcy? Twoje CV mówi o tym, czym się zajmujesz, jak wygląda Twoja ścieżka zawodowa, jakie masz doświadczenie, osiągnięcia i umiejętności. Twoje CV powinno odzwierciedlać kwalifikacje i umiejętności kluczowe dla stanowiska, o które się ubiegasz.

Kiedy?
Bardzo cenną informacją jest określenie, od kiedy jesteś dyspozycyjny i gotowy do rozpoczęcia nowej pracy. Napisz, jaki obowiązuje Cię okres wypowiedzenia w stosunku do obecnego pracodawcy, czy obowiązuje Cię zakaz konkurencji lub inne zobowiązania mające wpływ na Twoją dyspozycyjność w nowej pracy.

Co sprawia, że CV jest dobre?

Jak napisać dobry list motywacyjny?

List motywacyjny czasami bywa równie ważny jak Twoje CV. Dobry list motywacyjny to nie poemat, ale rzeczowy, zwięzły i konkretny dokument, który ma zachęcić przyszłego pracodawcę do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci napisać dobry list motywacyjny:


Powodzenia!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby działać poprawnie. Korzystając dalej z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. X