Szczegóły oferty pracy

Nr ref.:KH18/20RS
Stanowisko:Specjalista ds. BHP
Miejsce pracy:Koszalin (okolice)
Kategoria:Produkcja

Masz tzw. trzecie oko i zmysł BHP-owca? Leży Ci na sercu kwestia BHP, ergonomii miejsca pracy i ochrona środowiska? Aplikuj już dziś - praca od zaraz!

Dla firmy produkcyjnej z branży FMCG pilnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. BHP
Miejsce pracy: Koszalin (okolice)

Kluczowe zadania:

  • samodzielne pełnienie obowiązków służby BHP wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów
  • uporządkowanie całości dokumentacji w zakresie BHP: szkoleniowa, wypadkowa, instrukcje stanowiskowe, procedury COVID-19
  • opracowanie i wdrożenie instrukcji stanowiskowych, przeszkolenie pracowników w tym zakresie
  • tworzenie i wdrażanie procedur, instrukcji oraz standardów postępowań w zakresie BHP i p.poż.
  • kontrola warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP
  • prowadzenie szkoleń wstępnych i okresowych na wszystkich stanowiskach pracy (produkcja, magazyn, biuro)
  • kontrola ważności szkoleń BHP
  • ocena ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy
  • ustalanie okoliczności i przyczyn powstawania wypadków w pracy, prowadzenie dokumentacji powypadkowej
  • dobór środków ochrony indywidualnej
  • pomiary środowiska pracy
  • współpraca z pozostałymi działami w firmie w zakresie BHP
  • reprezentowanie pracodawcy podczas kontroli organów nadzoru: PIP, Straż Pożarna etc.
  • dbałość o wysoki poziom ochrony p.poż., współpraca ze Strażą Pożarną oraz firmą zewnętrzną w zakresie p.poż.
  • budowanie kultury BHP, podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa w celu minimalizacji wypadków w zakładzie
  • bieżące monitorowanie procedur i obostrzeń w zakresie COVID-19, rekomendowanie rozwiązań Dyrekcji i Zarządowi

Oczekiwania wobec Kandydatów:

  • min. 3-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku służb BHP w firmie produkcyjnej
  • mile widziane doświadczenie w branży spożywczej lub pokrewnych FMCG
  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie BHP
  • kwalifikacje zawodowe do pełnienia obowiązków Specjalisty ds. BHP
  • bardzo dobra znajomość przepisów BHP i p.poż.
  • mile widziana wiedza w zakresie ochrony środowiska
  • doświadczenie w prowadzeniu postępowań powypadkowych
  • podstawowa znajomość prawa pracy
  • aktualna wiedza w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii w zakładzie
  • znajomość obsługi pakietu MS Office
  • pozytywna i otwarta postawa, niekonfliktowa natura
  • jasna komunikacja, umiejętność współpracy
  • dobra organizacja pracy własnej, ład i porządek w pracy
  • prawo jazdy kat. B (czynne)

Oferujemy:

  • stałą, stacjonarną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • umowę o pracę, pełen etat (7:00/8:00 - 15:00/16:00)
  • odpowiedni do stanowiska poziom wynagrodzenia
  • narzędzia pracy: telefon, laptop
  • przyjazną atmosferę pracy w dynamicznie rozwijającej się firmie